Ana Sayfa > Sayı 18 > EditördenEditörden

Fotografya Yayın Kurulu olarak, ölümünün 68’inci yıl dönümünde Atatürk’ü saygıyla anıyoruz.
 
Her türlü terörü lanetlediğimiz gibi, çocuk ölümlerine neden olan devlet terörünü de lanetliyoruz.
 
Çocuklara yapılan işkence, baskı, taciz karşısında toplumun duyarsız kalmasını anlamak gerçekten olanaklı değil.
 
Bu sayımızda “Çocukca” başlığı altında üç ayrı projeye yer verdik:
İFSAK İstanbul Kasımpaşa Çocuk Yuvası,
AFSAD Dikmen Çocuk Yurdu ve
AFSAD Azıcık Işığın Peşinde
 
Fotoğraf konusunu az çok bilen herkes, fotoğrafta görmenin ne denli önemli olduğunu çok iyi bilir. Azıcık ışığın peşinde koşan, az görebilen bu çocukların çektikleri fotoğrafları ve atölye çalışmalarından kareleri bu sayımızda bulabilirsiniz.         
 
17’nci sayının üzerinden neredeyse koskoca bir yıl geçti. Bu kadar uzun süre gecikmenin özrünü hafifletebilmek için farklı bir sayı oluşturmak istedik. Bu sayıda internetin olanaklarını kullanarak, sevgili Kemal Cengizkan’ın ‘Şehirden Portreler’ isimli gösterisini sunmaya çalıştık sizlere. Ne yazık ki, internet bu gösteriyi büyük boyutlu sunmamıza olanak vermiyor. Burhan Öcal müziğinin eşliğinde, portrelerin seslerinden anlatımlarla hazırlanmış bu fotoğraf gösterisi, gerçekten çok hoş ve bunu sizlere paylaşmak istedik.
 
Bu sayının bir başka özelliği ise, sinema ekinin olması. Bundan sonraki her sayımızda, internetin olanaklarını zorlayarak sizlere kısa filmler sunmaya çalışacağız.
 
Türk fotoğraf dünyasına yeni yazar arkadaşlar kazandırmakla, dergimiz  önemli bir başka konuda da üzerine düşeni yapmaya çalışıyor.
 
İnternet üzerinde bir fotoğraf dergisi yayınlamak için yapılan bu çalışmada emeği geçen tüm gönüllü dost ve arkadaşlarımıza sevgilerimizi sunar, teşekkür ederiz.
 
Fotografya Yayın Kurulu
Önceki Sayfaya Geri Dön Yazıcı Dostu