Ana Sayfa > Sayı 21 > İsimsiz Hikayeler, Sadık Demirözİsimsiz Hikayeler
Sadık Demiröz

Sadık Demiröz

1969 yılında Balıkesir’de doğan Demiröz, ilk orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra 1995 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Grafik bölümünden mezun oldu ve aynı bölümde öğretim elemanı olarak çalışmaya başladı. 1997 yılında Amerika’dan aldığı bursla, Savannah College of Art and Design’ da fotoğraf eğitimi aldı. Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği kurucularından olan Sadık Demiröz, birçok özel ve resmi fotoğraf projelerinde yer aldı. Çalışmaları 30’dan fazla ülkede bianeller, festivaller, fotoğraf günleri gibi çeşitli etkinliklerde sergilendi. Eserleri resmi ve özel koleksiyonlarda bulunan Demiröz, düzenli yayınlarda makaleler yazdı, sempozyum ve panellerde konuşmacı olarak yer aldı, fotoğraf yarışmalarında jüri üyeliklerinde bulundu.

1999 yılında Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından Artist of F.I.A.P. ünvanıyla ödüllendirildi. Aynı yıl Photographic Society of America tarafından kendisine “Two Star Exhibitor” ünvanı verildi. 200’e yakın ulusal ve uluslar arası ödül aldı.

Bunlardan bazıları:
1996 Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü-Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye
9. Devlet Fotoğraf Sergisi Başarı Ödülü- Kültür Bakanlığı, Türkiye
Gaudi Medal - 39. Gaudi Medal- İspanya
Best of Show PSA Gold Medal – Hasselblad Austrian Super Circuit-Austria

6 kişisel sergi açmış olan Demiröz, evli ve iki çocuk babasıdır. Halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmekte ve Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde fotoğraf dersleri vermektedir.Birleştirilmiş Nü, Orjinal Baskı 32.5 x 51 Cm


İkiz, Orjinal Baskı 35x51 cm


Üç Kalçalı Kadın Sahnede, Orjinal Baskı 32,5 x 51 cm


İsimsiz 1 , Orjinal Baskı 40,5 x 40,05


Küp Kafalı Nü, Orjinal Baskı 31 x 41cm


İsimsiz 5, Orjinal Baskı 28 x 40 cm


İsimsiz 2, Orjinal Baskı 27 x 40,5 cm


İsimsiz 3, Orjinal Baskı 38 x 51 cmÖnceki Sayfaya Geri Dön Yazıcı Dostu