Ana Sayfa > Sayı 18 > Portfolyolar > Tülin DizdaroğluTülin Dizdaroğlu

Sinop doğumlu.1972 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi ve İstanbul Çapa Yüksek öğretmen Okulunu bitirdi.

Fotoğraf çalışmalarına İFSAK’ta  başladı . İlki 1993 de olmak üzere 5 kişisel sergi açtı. Bu sergiler sırasıyla ; “ Emekçi Kadınlar “( renkli,  Fransız Kültür Merkezi, İstanbul ), “Anadolu Kadını “( renkli, Kadın Eserleri Kütüphanesi, İstanbul ),” Ketendere’deYaşam” ( renkli, İFSAK ), “Anadolu Kadını “( siyah-beyaz, Fotoğrafevi, İstanbul ),  “Son Kağnılar” (siyah-beyaz, Fotoğrafevi, İstanbul ) dır. Bu sergiler İstanbul’un pek çok sergi salonunun yanı sıra Aydın, Bursa, Sinop, Antalya, Zonguldak ve Adıyaman'da da sanatseverlere sunuldu.

ZOKEV’in çağrısı üzerine Zonguldak Armutlu Maden Ocaklarında çekimler yaparak,”Emek Kenti Zonguldak” fotoğraf sergisine katıldı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma sergiye katıldı. “Anadolu Kadını”, “Kaçkarlar”, “Ketendere’de Yaşam” , ”Çiçeklerim”, “Harran’ın Dünü, Bugünü Ve Yarını” konulu dia gösterileri gerçekleştirdi. Pek çok ödülün yanı sıra, Şinasi Barutçu Çağrılı Fotoğraf Yarışmasında 2000 yılı Şinasi Barutçu Kupasını aldı. Fotoğraf Dergisi, Cumhuriyet Dergi, Skylife, Gezi Travel, Marie Claire, Beaute, Cornucopia, Country Homes ve www.fotografya.gen.tr de yazı ve fotoğrafları yayınlandı.

1990'da İFSAK, 1994’de SİFAD, 2001 yılında FOTOGEN üyesi oldu. Halen özel bir dershanede kimya öğretmenliğini ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde Master eğitimini sürdürmekte. 

Doğal ve kültürel zenginliklerimizin yanı sıra, çalışkan Anadolu insanının yaşamını belgelemek, soframıza gelen bir dilim ekmeğin öyküsünü, değer yargılarını yitiren dünyamıza anlatmak ve emeğin değerini sanatsal bir dille vurgulamak amacında.”
Portfolyo Siyah Beyaz
 


Portfolyo RenkliÖnceki Sayfaya Geri Dön Yazıcı Dostu