TELİF VE KULLANIM HAKKI BİLGİLERİ

Fotografya Sanal Fotograf Dergisi ve www. fotografya.gen.tr web adresi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası ile koruma altına alınmıştır.

Yazılarda yer alan görüşler yazarların kişisel görüşleridir.

"Fotografya" dergisi'nde ve www.fotografya.gen.tr adresinde kullanılan tüm görsel malzeme (fotoğraf, grafik, isim vs.) ile yazı ve diğer verilere erişim ve bunların kullanılması aşağıdaki koşullara bağlıdır:

1- Fotografya'ya ait olan veya yayımlamak amacıyla kişi ve kurumlardan ödünç alınan tüm sayısal dosya ve metinlerin, ticari amaçlarla kullanımı yasaktır. Sadece kişisel kullanım amacıyla, yazılı izin almak ve kaynak gösterilmek koşuluyla alıntı yapılabilir, yazılı izin alınmadan hiç bir suretle kopya edilemez, çoğaltılamaz ve yayımlanamaz.
Fotografya ve ödünç veren kişi ve kurumlar özellikle telif hakları olmak üzere, veriler, dosyalar, görüntüler, metinler ve multimedya ile ilgili tüm hakları ellerinde bulundururlar.

2- Bu materyallerin Fotografya ve asıl sahibinden yazılı izin alınmadan halka açık veya ticari amaçla kullanılması telif haklarını düzenleyen ilgili tüm yasal mevzuatın ve üçüncü kişilerin haklarının ihlal edilmesine yol açacaktır.
Kullanıcılar, Fotografya'da bulunan dosyaları buradaki koşul ve kısıtlamalara b
ağlı olarak kişisel kullanımları için kopyalayabilirler.


SIKÇA SORULAN SORULAR

Aşağıda olası izin taleplerine ilişkin yanıtlar yer almaktadır.
S : Burada bulunan materyali, raporlarımda veya sınıfımda kullanmak için çoğaltabilir miyim?
( Çıktı (print) alabilir miyim?)
Y : Bunun ticari olmayan akademik bir çalışma olduğu kabul edilerek,evet.
Bu tür kullanımlar desteklenmektedir.

S : Bu dosyaları ticari olarak yayımlamak için veya bilgisayar ve CD-Rom ortamında kullanabilmek için nasıl izin alabilirim?
A : Burada bulunan dosya ve imajları kullanmak isteyen herhangi bir kişi veya kurum, Fotografya ile iletişim kurarak taleplerini belirtebilir. Bu tür kullanımlar için verilecek izinler Fotografya ve ödünç alınan kişi ve kurumların takdir haklarına bağlıdır.

_____________________________________________________________________________

"Fotografya, sayısal dosyaların telif haklarını saklı tutar. Tüm hakları saklıdır. İmaj dosyaları Fotografya'dan ticari kullanım dışında yalnızca kişisel kullanım için alınabilir. Fotografyadan yazılı izin alınmadan, Fotografya dosyalarının ticari amaçlarla yayınlamaları, kopyalanması veya tekrar dağıtımı yolu ile kişisel veya kurumsal kazanç sağlanması yasaklanmıştır. Burada bulunan dosya ve imajları ticari veya yayın yolu ile kullanmak isteyen kişiler Fotografya ile iletişim kurmak ve yazılı izin almak zorundadırlar." © Copyright Ş. Uğur Okçu